Aktualności » Rok szkolny 2016/2017

Sto pierwszy raz w szkole w Widugierach zadzwonił pierwszowrześniowy dzwonek.

            Ten rok szkolny w Widugierach jest wyjątkowy. Dzwonek zgromadził uczniów już sto pierwszy raz. Szkoła będzie obchodzić jubileusz stulecia. Jest to wspaniała okazja, aby zagłębić się w jej historię, wspólnie spędzić czas z byłymi nauczycielami i uczniami, pocieszyć się osiągnięciami. 

więcej
100-lecie szkoły

Chwile z uroczystości...

więcej

13 października br. w szkole w Widugierach świętowaliśmy Dzień Nauczyciela. Tak jak co roku, przygotowaliśmy krótką część artystyczną, Najpierw zaśpiewaliśmy im dedykowaną piosenkę, później recytowaliśmy wiersze.

 

więcej

Sto lat temu 17 października we wsi  Widugiery urodził się Józef  Viktor Vaina. To zasłużony  nauczyciel i społecznik. Chcieliśmy uczcić jego 100 -e urodziny, dlatego 18 października  2016r.  udaliśmy się do Puńska  do Muzeum Etnograficznego. 

więcej

21 dnia października w Domu Kultury w Puńsku odbyło się ogłoszenie wyników konkursu tworzenia wierszy, w którym uczestniczyło dwadzieścioro uczniów ze szkoły w Widugierach. 

więcej

Tradycyjnie, 31 października obchodziliśmy Halloween. Uczniowie przyszli do szkoły w przebraniu, przypomnieli wszystkim pochodzenie tego święta, starsi uczniowie rysowali pajęczyny i pająki na twarzach, pojawiły się też dynie ze światełkiem w środku.
 

więcej
Wyjazd do Kowna

8 listopada  to dzień wyjątkowy, dla nas  uczniów szkoły w Widugierach. Wstaliśmy dużo wcześniej niż zawsze, bo wybieraliśmy się w podróż. Wszyscy w dobrych nastrojach jechaliśmy do Kowna.

więcej


„Tylko ten doznaje radości, kto może pomóc komuś bliskiemu.”
                                                                                             John Volgaugen Gethe


Już od wielu lat późną jesienią samorząd uczniowski szkoły w Widugierach organizuje zbiórkę dla „Domu Dziecka” w Mariampolu. 

więcej

18 listopada w Domu Litewskim w Sejnach odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu św. Kazimierza. Do konkursu zostało dostarczonych 7 prac plastycznych i 11 wierszy. Oprócz uczniów z naszej szkoły, w konkursie uczestniczyli uczniowie ze szkół „Żiburys” z Sejn, Poćkun i Puńska. Zostało dostarczonych około 90 prac plastycznych.

więcej

Kilka zdjęć ze spotkania z Mikołajem...

więcej

Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0