Aktualności » Rok szkolny 2016/2017

Dzieci Litwy piszą bajki


Już od dziesięciu lat na Litwie realizowany jest projekt „Dzieci Litwy piszą bajki”. Każdego roku spośród kilkuset bajek, które piszą dzieci z Litwy i z zagranicy, wybieranych jest trzydzieści najciekawszych, Są one drukowane w zbiorowej książce. 
W ostatnich trzech latach w tym projekcie brały udział uczniowie naszej szkoły. Do „8-ej księgi bajek” trafiły trzy, w „9-ej” znalazło się sześć, a w „10-ej”-jedna bajka, W 2016 roku bajka pt. „Wędrujące oko” Wiktorii Czerlauis uczennicy kl. V została uznana za jedną z najciekawszych bajek i otrzymała brązowy medal. Bajki czterech uczennic: D. Pietruszkiewicz, K. Radzewicz, W.  Czerlauis i W. Marteckiej zostały wydane jako osobne książki. 
W tym roku szkolnym do konkursy przysłało swoje bajki 396 uczniów. Ze szkoły w Widugierach wysłano 10 bajek. Wśród najlepszych znalazła się bajka naszej uczennicy Diany Pietruszkiewicz (do księgi trafiły 32 bajki).
5 maja w Pałacu Wielkich Książąt litewskich odbyło się jubileuszowe (dziesiąte) spotkanie laureatów małych pisarzy i wręczenia nagród. Mieliśmy okazję zwiedzić pałac.

 

Grażyna Kibisz