Aktualności » Rok szkolny 2016/2017

Kilka chwil z chrztu....

więcej
Wigilia szkolna

Spotkanie wigilijne w naszej szkole odbywa się w miłej, rodzinnej atmosferze wraz z rodzicami, uczniami,nauczycielami oraz pracownikami szkoły.

więcej

Pamiętamy...

więcej

Uroczyście świętujemy Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole. 

więcej

Zbieramy się zawsze w licznym gronie....

więcej
Vasario 16-oji

Uroczyste obchody święta Litwy.

więcej

28 lutego w Szkole Podstawowej w Widugierach  obchodziliśmy zapusty. Wszystkie dzieci przebrały się według tradycji litewskiej. Przygotowaliśmy krótki program artystyczny. Opowiadaliśmy o tradycjach zapustów. Później tańczyliśmy. Trochę odpoczęliśmy podczas poczęstunku. Następnie wyszliśmy na  szkolne boisko  w celu spalenia marzanny. Podczas palenia jej wszyscy wołali, żeby nie wróciła już zima.

więcej

Jak co roku spotykamy się we wsi Kompocie...

więcej

 Już od dziesięciu lat na Litwie realizowany jest projekt „Dzieci Litwy piszą bajki”. Każdego roku spośród kilkuset bajek, które piszą dzieci z Litwy i z zagranicy, wybieranych jest trzydzieści najciekawszych, Są one drukowane w zbiorowej książce. 
W ostatnich trzech latach w tym projekcie brały udział uczniowie naszej szkoły. 

więcej


17 maja br. w naszej szkole odbyła się druga edycja Wiosny Poezji. Szkołę odwiedziło czterech poetów i trzech z litwy- A. Mazcenas, G. Bleizgys, J Jasponyte oraz poeta z naszego redionu S. Bizgelis. Goście zaprezentowali po kilka swoich wierszy. My, uczniowie w podziękowaniu za to zatańczyliśmy im i pośpiewaliśmy. 
Poeta S. Birgelis, którego wiersze bardzo się podobały, ciekawie opowiadał o swojej twórczości.


więcej

Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0