Aktualności » Rok szkolny 2016/2017

Wyjazd do Kowna
Wyjazd do Kowna

     8 listopada  to dzień wyjątkowy, dla nas  uczniów szkoły w Widugierach. Wstaliśmy dużo wcześniej niż zawsze, bo wybieraliśmy się w podróż. Wszyscy w dobrych nastrojach jechaliśmy do Kowna.

     Najpierw w kowieńskim teatrze lalek obejrzeliśmy sztukę pt. ,,Užburtos pilies paslaptis“. Występowały w niej i lalki, i ludzie. Oczywiście tak jak w każdej bajce, tak i w tej dobro zwyciężyło nad złem.

     Po obejrzeniu sztuki zwiedziliśmy muzeum teatru lalek. Tam widzieliśmy lalki, które nie występują już na scenie. Tu spotkaliśmy dyrektora wydawnictwa ,,Kalendorius” A. Naruševičių, dzięki  któremu wydane zostały nasze książeczki. Zachęcał nas do tworzenia bajek.                                                                     

     Po obiedzie poszliśmy Aleją Wolności do muzeum zoologicznego Tado Ivanausko. Zobaczyliśmy dużo zwierząt, ptaków i setki kolorowych motyli.

     Następnie zwiedziliśmy ,,Muzeum literatury dziecięcej’’, gdzie znaleźliśmy się w krainie bajek. Dowiedzieliśmy się, czym pisarze pisali w dawnych czasach. Wysłuchaliśmy ciekawej bajki pt. ,,Daktaras Kripštukas pragare’’. Następnie tworzyliśmy wiersze. Mieliśmy okazję założyć maski i przez chwilę pobyć postaciami z bajek.

     W drodze do domu towarzyszyła nam piosenka. Byliśmy zadowoleni z wycieczki.