Aktualności » Rok szkolny 2017/2018

Konkurs „Niebezpieczeństwo w rolnictwie”

6 grudnia 2017 r. w Szkole Podstawowej z Litewskim Językiem Nauczania im. Dariusa i Girenasa w Puńsku odbyło się podsumowanie konkursu „Niebezpieczeństwo w rolnictwie”. Konkurs organizowała Państwowa Inspekcja Pracy w Białymstoku Oddział w Suwałkach oraz Wójtowie Gminy Puńsk, Sejny, Giby i Krasnopola. Z naszej szkoły laureatką została Beata Aleksa, a wyróżnienia otrzymały Patrycja Wołyniec, Daiwa Martecka i Karolina Niewulis. 

więcej
Seminarium wyjazdowe „Życie literacko-historyczne regionu Dzūkija”

W dniu 2 grudnia 2017 r. brałyśmy udział w seminarium wyjazdowym dla nauczycieli języka litewskiego, geografii i historii Litwy. Szkolenie pt. „Życie literacko-historyczne regionu Dzūkija” rozpoczęło się zwiedzaniem rejonu Lazdijai trasą „Nieznane pogranicze” (lit. „Neatrastas pasienis”). Najpierw na placu w centrum Łoździej, pod pomnikiem Niepodległości uczestników seminarium zapoznano z najważniejszymi faktami z przeszłości miasta i obiektami turystycznymi tego miejsca. Pobyt w Lazdijai zakończono w Muzeum Regionalnym, gdzie mieliśmy okazję brać udział w zajęciach "Dawna klasa gimnazjalna" ( lit. „Senoji gimnazijos klasė"). Uczyliśmy się pisania gęsim piórem, poznaliśmy postać nauczyciela, poety ks. Motiejus Gustaitis oraz życie i twórczość  poetki Salomėja Neris.  

więcej
Pierwszy śnieg

Śnieżne zabawy i lepienie bałwanów :)

więcej
Chrzest pierwszoklasistów

30 listopada odbył się chrzest pierwszoklasistów naszej szkoły....

więcej
Spotkanie z Prof. Liudas Mažylis

29 listopada bieżącego roku w naszej szkole gościł profesor Liudas Mažylis, który odnalazł oryginalny Akt Niepodległości Litwy.

            Najpierw odbył się krótki program artystyczny. Następnie prof. L. Mažylis pokazał nam prezentację oraz opowiedział o swoim osiągnięciu. Bardzo nam się podobało.

więcej
Spotkanie z Prezydent Dalia Grybauskaitė

21 listopada czterech uczniów naszej szkoły z nauczycielką G.Kibisz wzięło udział w spotkaniu z prezydent Republiki Litwy Dalia Grybauskaitė. W tym roku było to 9 spotkanie Pani Prezydent z uczniami i nauczycielami litewskich szkół z Białorusi, Łotwy, Obwodu Kaliningradzkiego oraz z Polski. 

więcej
Wyjazd do Marijampolė

15 listopada 2017 r. uczniowie klas VI-VII odwiedzili Dom Dziecka w Marijampolė. Zawieźliśmy zebrane dary. Później byliśmy na zajęciach edukacyjnych w Multicentrum. 

więcej
Halloween

31 październik br. w naszej szkole podczas przerw obchodziliśmy Halloween. Z tej okazji pomalowaliśmy sobie twarze i graliśmy w różne gry z wykorzystaniem rekwizytów przygotowanych na to święto. 

więcej
Odwiedzanie grobów

Odwiedzaliśmy groby w pobliskich wsiach....

więcej
Konkurs Św. Kazimierza

27 października w Domu Litewskim w Sejnach odbył się konkurs św. Kazimierza.

więcej