Aktualności » Rok szkolny 2017/2018

Bicie rekordu z WOŚP

#uczymyratować 16 pażdziernika nasza szkoła brała udział w biciu rekordu Guinessa w jendoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej organizowanym przez WOŚP. 

więcej
Dzień Edukacji Narodowej

13 października w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Samorząd Uczniowski przygotował program artystyczny: uczniowie recytowali wiersze, śpiewali piosenki, tańczyli. 
                           

 Viktorija Niewulis
 

więcej

11 października odbyły się zajęcia edukacyjne z pracownicami muzeum "„Beatričės namai” w Wilnie...

więcej
Grupa Artystyczna

11 października do naszej szkoły przybyła Grupa Artystyczna "Rekonstrukto" z pokazem pt: "Życie i kultura w średniowieczu". 

 

Wiktoria Martecka
 

więcej
Europejski Dzień Języków

26 września w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. Celem tego święta byłoukazanie ważności wszystkich języków oraz propagowanie ich nauki. Dzieci recytowały wiersze dotyczące języków. Czworo uczniów przedstawiało się w językach nauczanych w naszej szkole: litewskim, polskim, angielskim i rosyjskim. 

więcej
95 rocznica śmierci Petras Mockevičius

W 2017 roku mija 95 rocznica śmierci Petras Mockevičius, wybitnego mieszkańca Widugier, poety, nauczyciela, działacza społecznego początków XX w. Chcąc przypomnieć uczniom najważniejsze informacje dotyczące jego życia, pracy oraz tragicznych okoliczności śmierci, 14 września uczniom  klas IV-VI zorganizowano lekcje języka litewskiego i historii Litwy w terenie.

więcej
Spotkanie z policją

12 września odbyło się spotkanie policji z dziećmi z kl. „0” oraz uczniami z klas I-III. Temat spotkania to „Bezpieczna droga do szkoły 2017”.

W czasie pogadanki przypomniano numery alarmowe. Dzieci miały okazję obejrzeć samochód policyjny. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali odblaski. 

więcej
Początek roku szkolnego 2017/2018

4 września 2017 roku w naszej szkole rozpoczął się nowy 2017/2018 rok szkolny. Uroczystość rozpoczęła się apelem. Pani dyrektor powitała wszystkich uczniów, nauczycieli, rodziców i przybyłych gości. Później uczniowie spotkali się z wychowawcami. Zapoznaliśmy się z planem lekcji. Zostały omówione sprawy organizacyjne. Pierwszy dzień minął w serdecznej atmosferze.

więcej