Aktualności » Rok szkolny 2019/2020

Dzień Babci i Dziadka

W dniu 16 stycznia w naszej szkole odbył się uroczysty koncert z okazji Dnia Babci i Dziadka. Tego dnia szkoła zapełniła się gwarem licznie przybyłych dziadków. Zebranych gości serdecznie przywitała pani dyrektor oraz uczennice klasy VIII. Uczniowie swoim dziadkom wręczyli samodzielnie wykonane laurki ze swoim zdjęciem oraz słodkie upominki. Jak każdego roku były występy taneczne, wokalne i recytatorskie. Jakub i Edwin zagrali na akordeonie. Na zakończenie uroczystości uczniowie przedstawili spektakl "Kopciuszek". 

więcej
13 stycznia - Dzień Obrońców Wolności Litwy

W dniu 13 stycznia w naszej szkole uczciliśmy pamięć obrońców wieży telewizyjnej poległych w 1991 r. w Wilnie. 13 stycznia 1991 r. tysiące Litwinów zgromadziło się przy budynkach Sejmu i obok wieży telewizyjnej, broniąc ich przed zajęciem przez sowieckie wojska. Podczas ataku radzieckich czołgów i komandosów śmierć poniosło 14 osób. Dzień ten przeszedł do historii Litwy jako Krwawa Niedziela.

więcej
Wigilia szkolna

19 grudnia odbyło się spotkanie wigilijne w naszej szkole. Tradycyjnie uczestniczyli w nim rodzice, uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły. Wigilia szkolna wprowadziła nas w miły, świąteczny klimat…

więcej
Wyjazd do Zakładu Opiekuńczo-Pielęgnacyjnego w Sejnach

16 grudnia uczniowie klas IV-VII odwiedzili podopiecznych Zakładu Opiekuńczo-Pielęgnacyjnego w Sejnach. Beata w imieniu całej społeczności naszej szkoły złożyła życzenia z okazji zbliżających się świąt. Żeby zapachniało świętami, zawieźliśmy własnoręcznie wykonany świąteczny stroik, choinkę oraz ozdobione przez uczniów pierniczki. Młodzież zaśpiewała bożonarodzeniowe kolędy, Sandra i Janek zagrali na akordeonach. Uczniowie każdemu podopiecznemu wręczyli wykonane przez siebie  skromne prezenty.  

więcej
Uczniowie w Konsulacie Republiki Litewskiej w Sejnach

16 grudnia uczniowie kl. IV – VII odwiedzili Konsulat Republiki Litewskiej w Sejnach. Uczniowie złożyli życzenia Pani Ambasador Izolda Bričkovskienė z okazji Świąt Bożego Narodzenia, przekazali od pani dyrektor choinkę oraz wręczyli własnoręcznie ozdobione świąteczne pierniczki. Pani Ambasador przygotowała naszym uczniom wiele miłych niespodzianek. Uczniowie dekorowali bożonarodzeniową choinkę, następnie zaproszeni zostali na słodki poczęstunek. W czasie spotkania młodzież dowiedziała się wiele o pracy dyplomaty, miała okazję przez chwilę posiedzieć na fotelu szefa konsulatu.

więcej
Spotkanie ze Strażakami

16 grudnia, uczniowie klas 0-III spotkali się ze strażakami Państwowej Straży Pożarnej w Sejnach. Celem spotkania było przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw na lodzie i nie tylko oraz sposobu udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym. Dziękujemy za przybycie i przekazanie ciekawych wiadomości.

więcej
Uroczystości upamiętniające litewskich partyzantów

13 grudnia uczniowie klas IV – VIII uczestniczyli w uroczystościach upamiętniających litewskich partyzantów: kapitana- Jurgis Krikščiūnas-Rimvydas i adiutanta -Vytautas Prabulis-Žaibas, którzy 15 grudnia 1949 r. zginęli we wsi Szlinokiemie. Najpierw uczniowie w Domu Kultury w Puńsku obejrzeli film pt. „Baladė apie Rimvydą ir Žaibą” w reż. Sigitas Birgelis i Jolanta Malinauskaitė-Vektorienė. Scenariusz filmu oparty jest na wspomnieniach byłych łączniczek Teklės Pauliukonytės-Smilgutės i Janinos Judickaitės-Kregždės. 

więcej
Mikołajki w szkole

6 grudnia  odbyły się Mikołajki klasowe. Otrzymaliśmy prezenty, częstowaliśmy się słodkościami i słuchaliśmy świątecznych piosenek. Miło spędziliśmy czas :)

więcej
Pasowanie na ucznia

2 grudnia 2019 r. odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia klasy I....

więcej
Seminarium wyjazdowe dla nauczycieli

W dniu 30 listopada 2019 r. dyrektor A.Samulewicz i nauczycielki I.Kalinowska, I.Niewulis i G.Kibisz brały udział w seminarium wyjazdowym dla nauczycieli języka litewskiego, geografii i historii Litwy. Zwiedziliśmy rodzinną miejscowość znanego litewskiego partyzanta Adolfas Ramanauskas-Vanagas we wsi Bielėnai, Muzeum Ziemi Łoździejskiej,  kościół św. Anny oraz wystawę plenerową w Łoździejach. 

więcej