Aktualności » Rok szkolny 2019/2020

Zakończenie roku szkolnego

Kilka chwil z zakończenia roku szkolnego 2019/2020....

więcej
Dzień Odrodzenia Niepodległości Litwy

11 marca br. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Odrodzenia Niepodległości Litwy. Najpierw został odśpiewany hymn. Później uczniowie przedstawili krótki program artystyczny. Nie było wyjazdu do Kompoć - uroczystości przy kamieniu zostały odwołane.

więcej
Biskup Diecezji Ełckiej Jerzy Mazur

Dnia 9 marca br. w naszej szkole gościł Biskup Diecezji Ełckiej Jerzy Mazur. Z tej okazji przygotowaliśmy program artystyczny: recytowaliśmy wiersze, tańczyliśmy, śpiewaliśmy pieśni oraz przedstawiliśmy baśń o krawcu w niebie. Po części artystycznej Ksiądz Biskup porozmawiał z uczniami, później wpisał się do "Księgi Gości". 
Następnie wszyscy czyli  księża, goście, nauczyciele oraz rodzice przeszli do klasy, gdzie czekał  pyszny obiad przygotowany przez panie ze wsi Przystawańce.

 

więcej
Goście z Litwy

Dnia 9 marca br. w naszej szkole gościliśmy przedstawicielkę Sejmu Republiki Litewskiej Vaida Pranauskaitė i przwodniczącego asocjacji "Kauno tvirtovė" Robertas Juknevičius.
Gościom towarzyszył właściciel Osady Jaćwiesko-Pruskiej w Oszkiniach p. Piotr Łukaszewicz. Pani Dyrektor opowiedziała gościom o szkole, a my, uczniowie, przygotowaliśmy program artystyczny.

więcej
Odzyskanie Niepodległości przez Litwę

17 lutego br. w SP w Widugierach świętowaliśmy 102 rocznicę odzyskania niepodległości przez Litwę.

Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w miejscowej kaplicy. Po mszy wszyscy udali się do szkoły.

Po powitaniu zebranych uczestników uroczystości przez p. dyrektor i przewodniczącą samorządu uczniowskiego, został odśpiewany hymn narodowy. Później uczniowie w nowych strojach przedstawili koncert. Następnie odbył się krótki występ miejscowej kapeli.

Po koncercie wszyscy  mieli okazję wypić herbatę czy kawę, poczęstować się ciastem przy śpiewie patriotycznych pieśni.

 

więcej
Poczta walentynkowa

Poczta walentynkowa w naszej szkole ;)

więcej
Choinka szkolna

Dnia 19 stycznia br. w naszej szkole odbyła się choinka noworoczna. Pani dyrektor powitała tłumnie przybyłych widzów. Najpierw uczniowie przedstawili program artystyczny. Były wiersze o zimie i choince, piosenki i tańce. Później starsi uczniowie wystąpili w przedstawieniu pt. "Kopciuszek". Po tym przyszedł Mikołaj z prezentami. Uczniowie zostali odwiezieni do domów.
 

więcej
Dzień Babci i Dziadka

W dniu 16 stycznia w naszej szkole odbył się uroczysty koncert z okazji Dnia Babci i Dziadka. Tego dnia szkoła zapełniła się gwarem licznie przybyłych dziadków. Zebranych gości serdecznie przywitała pani dyrektor oraz uczennice klasy VIII. Uczniowie swoim dziadkom wręczyli samodzielnie wykonane laurki ze swoim zdjęciem oraz słodkie upominki. Jak każdego roku były występy taneczne, wokalne i recytatorskie. Jakub i Edwin zagrali na akordeonie. Na zakończenie uroczystości uczniowie przedstawili spektakl "Kopciuszek". 

więcej
13 stycznia - Dzień Obrońców Wolności Litwy

W dniu 13 stycznia w naszej szkole uczciliśmy pamięć obrońców wieży telewizyjnej poległych w 1991 r. w Wilnie. 13 stycznia 1991 r. tysiące Litwinów zgromadziło się przy budynkach Sejmu i obok wieży telewizyjnej, broniąc ich przed zajęciem przez sowieckie wojska. Podczas ataku radzieckich czołgów i komandosów śmierć poniosło 14 osób. Dzień ten przeszedł do historii Litwy jako Krwawa Niedziela.

więcej
Wigilia szkolna

19 grudnia odbyło się spotkanie wigilijne w naszej szkole. Tradycyjnie uczestniczyli w nim rodzice, uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły. Wigilia szkolna wprowadziła nas w miły, świąteczny klimat…

więcej