Aktualności » Rok szkolny 2019/2020

13 stycznia - Dzień Obrońców Wolności Litwy
13 stycznia - Dzień Obrońców Wolności Litwy

W dniu 13 stycznia w naszej szkole uczciliśmy pamięć obrońców wieży telewizyjnej poległych w 1991 r. w Wilnie. 13 stycznia 1991 r. tysiące Litwinów zgromadziło się przy budynkach Sejmu i obok wieży telewizyjnej, broniąc ich przed zajęciem przez sowieckie wojska. Podczas ataku radzieckich czołgów i komandosów śmierć poniosło 14 osób. Dzień ten przeszedł do historii Litwy jako Krwawa Niedziela.

O godz. 8 rano w oknach naszej szkoły zapłonęły świece pamięci symbolizujące pamięć obrońców wolności. Następnie odbyła się akademia poświęcona 29 – tej rocznicy krwawych wydarzeń. Uczniowie  klas VI-VII przedstawili montaż słowno – muzyczny połączony z prezentacją multimedialną, przypominający tamtą noc z 12 na 13 stycznia 1991 r. Wspominali tych, którzy oddali życie za ojczyznę.

 

 

I.Niewulis


Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0