Aktualności » Rok szkolny 2019/2020

Lizaki

13 listopada uczniowie klas 0-III uczestniczyły w warsztach prowadzonych przez dwie panie z fabryki "Cukier-Lukier", podczas których każde dziecko mogło wykonać własnego lizaka. Było naprawdę słodko :)

więcej
Konkurs Św. Kazimierza

W dniu 8 listopada b.r. w Domu Litewskim w Sejnach odbył się konkurs wiedzy o św. Kazimierzu oraz błogosławionych Teofilius Matulionis i Jurgis Matulaitis. W konkursie brało udział 10 uczniów naszej szkoły z klas VI - VIII. II miejsce zajął Mateusz Niewulis (VII kl.), III miejsce - Daiwa Martecka (VI kl.), VII miejsce - Sandra Pachucka (VI kl.).

więcej
11 listopada

Wspólne śpiewanie hymnu w naszej szkole z okazji 101 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. 

więcej
Niecodzienna lekcja języka litewskiego w Bubelach

W dniu 5 listopada odwiedziliśmy rodzinną miejscowość litewskiego poety Albinas Žukauskas. Poznaliśmy biografię pisarza, uczniowie czytali wybrane wiersze. 

więcej
Spektakl

5 listopada, uczniowie klas IV- VIII obejrzeli spektakl Teatru Sztuki Mobilnej z Białegostoku pt. "Dziady" cz.II na podstawie dramatu Adama Mickiewicza. Przedstawienie bardzo nam się podobało.

więcej
Dzień spódnicy

Światowy Dzień Spódnicy w naszej szkole :)

więcej
Policja w szkole

30 października uczniowie klas 0-III uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszami Posterunku Policji w Puńsku oraz specjalistą Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KPP Sejny p. Ewą Szturgulewską w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły".

więcej
Bicie rekordu z WOŚP

#UczymyRatować 

 

Dnia 16 października 2019 roku o godz. 12.00, już 3 raz biliśmy rekord Guinessa wraz z WOŚP polegający na prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej nieprzerwanie przez pół godziny. Udział brali uczniowie klas IV-VIII.

więcej
Dzień Nauczyciela

Dnia 15 października br. odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Nauczyciela. Uczniowie przygotowali program artystyczny, wręczyli kwiaty nauczycielom oraz pracownikom szkoły. 

więcej
Odwiedzamy Straż Pożarną w Sejnach

Dnia 1 października uczniowie klas VII i VIII uczestniczyli w wycieczce do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sejnach. Celem spotkania było przybliżenie uczniom specyfiki pracy straży pożarnej oraz zasad bezpiecznego zachowania się w domu, szkole i w miejscach publicznym. Uczniowie mieli możliwość poczuć się jak strażak: założyli mundury, siedzieli w wozach bojowych, zapoznali się ze sprzętem i środkami gaśniczymi. Uczniowie poznali główne przyczyny powstawania pożarów.

więcej