Aktualności » Rok szkolny 2022/2023

Dzień Matki

Kilka chwil z uroczystości....

więcej
Dziecięcy festiwal taneczny

21 kwietna uczestniczyliśmy w III dziecięcym festiwalu tanecznym "Bitute pilkoji", ogranizowanym przez Przedszkole z Litewskim Językiem Nauczania w Suwałkach. Dziekujemy za miłą atmosferę. 

więcej
Wycieczka do Wilna

18 kwietnia br. uczniowie naszej szkoły byli na wycieczce w Wilnie. Stolicę zaczęliśmy zwiedzać od Ostrej Bramy. Później chodziliśmy po Starym mieście. Przechodziliśmy obok Ratusza Domu Sygnatariuszy i Uniwersytetu Wileńskiego. Zatrzymaliśmy się obok Pałacu Prezydenckiego. Byliśmy w Baszcie Giedymina na wzgórzu zamkowym w Wilnie. Zwiedziliśmy Archikatedrę i Kaplicę św. Kazimierza. Byliśmy w Sejmie. Mogliśmy obserwować obrady Sejmu. Na koniec pojechaliśmy do wieży telewizyjnej. Byliśmy na 19- piętrze. Podziwialiśmy panoramę Wilna. Wróciliśmy zadowoleni, pełni wrażeń.

                                                                                                                                         Mantas

więcej
Wycieczka do Mariampola

4 kwietnia br. przedszkolaki Marcel, Ernest i Artur, drugoklasista Edgar oraz uczniowie klas IV-VIII wybrali się do Mariampola. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych "Muzikos garsai" i "Margučio magija". Dzień minął przyjemnie i pożytecznie.

więcej

31 marca br. uczniowie starszych klas: Romek, Ernest, Mantas, Jonas ,Sandra i Rita prowadzili zajęcia lekcyjne w klasach młodszych. Sprawdzili się w roli nauczycieli.

więcej
Zajęcia z pierwszej pomocy

30 marca br. w naszej szkole zagościł strażak Jan Chomicz z Państwowej Straży Pożarnej w Sejnach, należący też do OSP w Puńsku. Przeprowadził on zajęcia z udzielania pierwszej pomocy. Dowiedzieliśmy się, jak pomóc osobie nieprzytomnej, jakie czynności wykonać  w wyniku zatrzymania krążenia. Chętni mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na  fantomie. Dzięki zdobytej wiedzy możemy uratować komuś życie.

 

Rita Pieczulis, VIII kl

więcej
Zajęcia teatralne

29 marca br. mieliśmy możliwość wzięcia udziału w zajęciach teatralnych z Jolantą Malinowską-Wiaktor. Wykonywaliśmy ciekawe ćwiczenia, które stosują aktorzy przed spektaklem. Dowiedzieliśmy się, jak zwalczać stres i jak powinien zachowywać się aktor na scenie. Pani udzieliła nam cennych wskazówek. Było nam bardzo miło.

 

Rita Pieczulis, VIII kl.

więcej
Walentynki i karnawał

14 lutego br. obchodziliśmy walentynki. Samorząd szkolny rozdał kartki z życzeniami, które były pisane przez uczniów i umieszczone w skrzynce poczty walentynkowej. W tym roku zamiast tradycyjnego karnawału przygotowaliśmy szkolną foto sesję przebierańców. Było dużo zabawy.

 

Sandra Czernialis

więcej
Choinka szkolna

22 stycznia br. w naszej szkole odbyła się choinka noworoczna. Udział wzięli wszyscy uczniowie . Na początku dyrektor szkoły przywitał wszystkich zebranych. Uczennice kl. VIII - Rita i Sandra zapowiadały wszystkie występy. Uczniowie tańczyli, śpiewali piosenki o zimie, recytowali wiersze, niektórzy grali na akordeonie, gitarze, skrzypcach i bębnie. Po koncercie uczniowie klas II-VIII pokazali spektakl ,,Jausmų pilis”.

Po tym przeszedł długo wyczekiwany Święty Mikołaj. Każdy z nas dostał prezent (byliśmy grzeczni). To był wspaniały dzień pełen wrażeń.

 

Rita Pieczulis

więcej
Dzień Babci i Dziadka

19 stycznia br. był szczególnym dniem. Do szkoły przybyli dziadkowie naszych uczniów aby uczcić ich święto - Dzień Babci i Dziadka. 

więcej