Aktualności » Rok szkolny 2022/2023

Choinka szkolna

Kilka chwil z uroczystości...

więcej
Dzień Babci i Dziadka

19 stycznia br. był szczególnym dniem. Do szkoły przybyli dziadkowie naszych uczniów aby uczcić ich święto - Dzień Babci i Dziadka. 

więcej
13 stycznia - Dzień Obrońców Wolności Litwy

13 stycznia uczciliśmy poległych, który walczyli o wolność Litwy. 

więcej
Wigilia szkolna

Wigilijne spotkanie w naszej szkole.

więcej

2 grudnia br. uczniowie naszej szkoły pojechali do Domu Litewskiego w Sejnach na spotkanie z pisarzem Vytautas Landsbergis, który najpierw poprowadził zajęcia z dziećmi klas 0-III, poźniej miał spotkanie z uczniami klas IV-VIII. Dzieci uczyły się piosenek oraz oglądały filmy i je analizowały. 
Starsi uczniowie naszej szkoły mieli też pogadankę z panią dietetyk Rasą Żukowską na temat zdrowego odżywiania. 
Było bardzo ciekawie. 
 

Wiktoria Gryguć

więcej
Andrzejki

Andrzejki w naszej szkole.

więcej
Wycieczka do Druskiennik

16 listopada br. uczniowie naszej szkoły byli na wycieczce w Druskiennikach. Zwiedziliśmy Muzeum Čiurlionisa, znajdującym się w jego domu, gdzie pani opowiadała o jego życiu. Potem poszliśmy do innego domu i tam rysowaliśmy rysunki. Pod koniec wycieczki pojechaliśmy oglądać ptaki i obejrzeć zabytkowe maszyny.

 Wróciliśmy zadowoleni.

więcej
Zwiedzamy groby

Zwiedzamy groby w pobliskich wsiach...

więcej
Wyjazd do Druskiennik

18 października  br. troje uczniów naszej szkoły, grupa uczniów szkoły podstawowej i liceum w Puńsku oraz szkoły „Žiburys” z Sejn ,  byli w  Druskiennikach. Wyjazd sfinansował Konsulat Republiki Litewskiej w Sejnach. Najpierw pojechaliśmy do Centrum Rękodzieła.  Wykonywaliśmy zakładki do książek. Następnie poszliśmy na basen. Tam było dużo atrakcji na zjeżdżalniach.

 Wyjazd był bardzo ciekawy.

 

                        Jan Kalinowski

więcej
Wycieczka do Wigierskiego Parku Narodowego

11 października b.r. my uczniowe klas II-VIII kl. pojechaliśmy do Wigierskiego Parku Narodowego. Tam mieliśmy edukacyjną lekcję "Zwierzęta Wigierskiego Parku Narodowego". Oglądaliśmy prezentację, wystawę żyjących tam zwierząt. Robiliśmy ciekawe zadania. Później, wraz z przewodniczką, zwiedziliśmy Wigierski las.

Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek np. nazwy różnych roślin, zwierząt, ptaków, jezior oraz miejsc. Następnie pojechaliśmy do Wigier, odwiedziliśmy kościół i zakon, widzieliśmy jezioro Wigry.

Radośnie wróciliśmy do domu. To była bardzo ciekawa wycieczka.

więcej