Aktualności » Rok szkolny 2022/2023

Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

Zakończyliśmy rok szkolny 2022/2023. Udanego wypoczynku wszystkim!

więcej
Pożegnanie ósmej klasy

Pożegnaliśmy ósmoklasistki. Życzymy wam powodzenia!

więcej
Dzień Dziecka w szkole

Wesoło spędzony Dzień Dziecka w naszej szkole. 

więcej
Dzień Matki

 Najpiękniejsze słowo na świecie – Mama.

      26 maja br. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Matki. Wszystkie mamy zostały zaproszone do pięknie przystrojonej świetlicy szkolnej na program artystyczny, który przygotowali uczniowie. Były życzenia, wierszyki, tańce oraz piosenki przy instrumentach muzycznych. Uczniowie wręczyli swoim mamom kwiaty.

       Po zakończeniu programu artystycznego wszyscy mieli słodki poczęstunek. 

Ten dzień był wyjątkowy.

więcej
Dziecięcy festiwal taneczny

21 kwietna uczestniczyliśmy w III dziecięcym festiwalu tanecznym "Bitute pilkoji", ogranizowanym przez Przedszkole z Litewskim Językiem Nauczania w Suwałkach. Dziekujemy za miłą atmosferę. 

więcej
Wycieczka do Wilna

18 kwietnia br. uczniowie naszej szkoły byli na wycieczce w Wilnie. Stolicę zaczęliśmy zwiedzać od Ostrej Bramy. Później chodziliśmy po Starym mieście. Przechodziliśmy obok Ratusza Domu Sygnatariuszy i Uniwersytetu Wileńskiego. Zatrzymaliśmy się obok Pałacu Prezydenckiego. Byliśmy w Baszcie Giedymina na wzgórzu zamkowym w Wilnie. Zwiedziliśmy Archikatedrę i Kaplicę św. Kazimierza. Byliśmy w Sejmie. Mogliśmy obserwować obrady Sejmu. Na koniec pojechaliśmy do wieży telewizyjnej. Byliśmy na 19- piętrze. Podziwialiśmy panoramę Wilna. Wróciliśmy zadowoleni, pełni wrażeń.

                                                                                                                                         Mantas

więcej
Wycieczka do Mariampola

4 kwietnia br. przedszkolaki Marcel, Ernest i Artur, drugoklasista Edgar oraz uczniowie klas IV-VIII wybrali się do Mariampola. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych "Muzikos garsai" i "Margučio magija". Dzień minął przyjemnie i pożytecznie.

więcej

31 marca br. uczniowie starszych klas: Romek, Ernest, Mantas, Jonas ,Sandra i Rita prowadzili zajęcia lekcyjne w klasach młodszych. Sprawdzili się w roli nauczycieli.

więcej
Zajęcia z pierwszej pomocy

30 marca br. w naszej szkole zagościł strażak Jan Chomicz z Państwowej Straży Pożarnej w Sejnach, należący też do OSP w Puńsku. Przeprowadził on zajęcia z udzielania pierwszej pomocy. Dowiedzieliśmy się, jak pomóc osobie nieprzytomnej, jakie czynności wykonać  w wyniku zatrzymania krążenia. Chętni mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na  fantomie. Dzięki zdobytej wiedzy możemy uratować komuś życie.

 

Rita Pieczulis, VIII kl

więcej
Zajęcia teatralne

29 marca br. mieliśmy możliwość wzięcia udziału w zajęciach teatralnych z Jolantą Malinowską-Wiaktor. Wykonywaliśmy ciekawe ćwiczenia, które stosują aktorzy przed spektaklem. Dowiedzieliśmy się, jak zwalczać stres i jak powinien zachowywać się aktor na scenie. Pani udzieliła nam cennych wskazówek. Było nam bardzo miło.

 

Rita Pieczulis, VIII kl.

więcej

Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0