Aktualności » Rok szkolny 2022/2023

Walentynki i karnawał

14 lutego br. obchodziliśmy walentynki. Samorząd szkolny rozdał kartki z życzeniami, które były pisane przez uczniów i umieszczone w skrzynce poczty walentynkowej. W tym roku zamiast tradycyjnego karnawału przygotowaliśmy szkolną foto sesję przebierańców. Było dużo zabawy.

 

Sandra Czernialis

więcej
Choinka szkolna

22 stycznia br. w naszej szkole odbyła się choinka noworoczna. Udział wzięli wszyscy uczniowie . Na początku dyrektor szkoły przywitał wszystkich zebranych. Uczennice kl. VIII - Rita i Sandra zapowiadały wszystkie występy. Uczniowie tańczyli, śpiewali piosenki o zimie, recytowali wiersze, niektórzy grali na akordeonie, gitarze, skrzypcach i bębnie. Po koncercie uczniowie klas II-VIII pokazali spektakl ,,Jausmų pilis”.

Po tym przeszedł długo wyczekiwany Święty Mikołaj. Każdy z nas dostał prezent (byliśmy grzeczni). To był wspaniały dzień pełen wrażeń.

 

Rita Pieczulis

więcej
Dzień Babci i Dziadka

19 stycznia br. był szczególnym dniem. Do szkoły przybyli dziadkowie naszych uczniów aby uczcić ich święto - Dzień Babci i Dziadka. 

więcej
13 stycznia - Dzień Obrońców Wolności Litwy

13 stycznia uczciliśmy poległych, który walczyli o wolność Litwy. 

 

Link do fimiku: https://youtu.be/PiDjAix9uCs

więcej
Wigilia szkolna

Wigilijne spotkanie w naszej szkole.

więcej

2 grudnia br. uczniowie naszej szkoły pojechali do Domu Litewskiego w Sejnach na spotkanie z pisarzem Vytautas Landsbergis, który najpierw poprowadził zajęcia z dziećmi klas 0-III, poźniej miał spotkanie z uczniami klas IV-VIII. Dzieci uczyły się piosenek oraz oglądały filmy i je analizowały. 
Starsi uczniowie naszej szkoły mieli też pogadankę z panią dietetyk Rasą Żukowską na temat zdrowego odżywiania. 
Było bardzo ciekawie. 
 

Wiktoria Gryguć

więcej
Andrzejki

Andrzejki w naszej szkole.

więcej
Wycieczka do Druskiennik

16 listopada br. uczniowie naszej szkoły byli na wycieczce w Druskiennikach. Zwiedziliśmy Muzeum Čiurlionisa, znajdującym się w jego domu, gdzie pani opowiadała o jego życiu. Potem poszliśmy do innego domu i tam rysowaliśmy rysunki. Pod koniec wycieczki pojechaliśmy oglądać ptaki i obejrzeć zabytkowe maszyny.

 Wróciliśmy zadowoleni.

więcej
Zwiedzamy groby

Zwiedzamy groby w pobliskich wsiach...

więcej
Wyjazd do Druskiennik

18 października  br. troje uczniów naszej szkoły, grupa uczniów szkoły podstawowej i liceum w Puńsku oraz szkoły „Žiburys” z Sejn ,  byli w  Druskiennikach. Wyjazd sfinansował Konsulat Republiki Litewskiej w Sejnach. Najpierw pojechaliśmy do Centrum Rękodzieła.  Wykonywaliśmy zakładki do książek. Następnie poszliśmy na basen. Tam było dużo atrakcji na zjeżdżalniach.

 Wyjazd był bardzo ciekawy.

 

                        Jan Kalinowski

więcej

Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0