Aktualności » Rok szkolny 2021/2022

Festiwal Teatrów Dziecięcych

18 maja uczniowie klas IV-VIII uczestniczyli w XXXI Festiwalu Teatrów Dziecięcych, który odbył się w Sejnach. Pokazali spektakl pt. "Stebuklingoji gėlelė" (reż. V. Tumialis i D. Namiotko). Uczennica Weronika Bednarko za udział w konkursie plastycznym zdobyła I miejsce. 
Korzystając z pięknej pogody odwiedziliśmy też dom rodzinny poety Albinas Žukauskas we wsi Bubele. Dzień był naprawdę udany!
 

więcej
Sprzątanie

Sprzątaliśmy teren wokół szkoły....

więcej
Zajęcia edukacyjne

11 kwietnia br. w naszej szkole gościliśmy panią Ewelinę z Litwy, która przeprowadziła zajęcia edukacyjne z uczniami klas 0-VII.
Najpierw był czytany fragment utworu A. Baranauskasa "Anykščių šilelis". Po wysłuchaniu, dzieci przystąpiły do pracy twórczej. Na przyniesione listki nakładały farby i stemplowały nimi kartki. Komponowały różne wzory, tworząc piękne książeczki. 
                                               

                                                     I. M.
 

więcej
Dzień Odrodzenia Niepodległości Litwy

11 marca - Dzień Odrodzenia Niepodległości Litwy. Świętowanie rozpoczęliśmy krótkim programem artystycznym w naszej szkole, później starsi uczniowie pojechali do Kompoć na coroczne obchody.

więcej
Teatrzyk

10 marca dzieci z naszej szkoły obejrzały teatrzyk pt.:"Trudna droga do zwycięstwa, czyli kilogramy szczęścia" w wykonaniu aktorów ze studia artystycznego "AKADA". 
W przedstawieniu udział brały również nasi uczniowie.

więcej
Sausio 13

Pamiętamy....

więcej
Konkurs czytelniczy

Dnia 8 grudnia 2021r. w naszej szkole został przeprowadzony konkurs czytelniczy dla klas I-III w ramach ,,Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”. Uczniowie klasy I. wykonali piękne zakładki do książek, natomiast dzieci klas II-III pisały test z czytanych baśni. Wszyscy zostali nagrodzeni. Otrzymali podziękowania oraz dyplomy i nagrody książkowe.

więcej
Mikołajki klasowe

6 grudnia 2021r. uczniowie naszej szkoły (klas IV-VIII) razem z wychowawcami obchodzili klasowe mikołajki. Przygotowali prezenty dla losowo wybranej osoby. Wymienili się prezentami przy wspólnym poczęstunku i muzyce podczas godziny wychowawczej. Sprawili nawzajem wiele radości.

więcej
Lekcja edukacyjna

Lekcja edukacyjna "Apie lietuvių kalbą linksmai".

więcej