Aktualności » Rok szkolny 2021/2022

Lekcja edukacyjna

Lekcja edukacyjna "Apie lietuvių kalbą linksmai".

więcej
Wyjazd na spektakl

25 listopada, uczniowie klas "0" - IV jeździli do Domu Kultury Litewskiej w Puńsku na spektakl pt. "Seno rakto istorija". 

więcej
Chrzest pierwszoklasistów

Chrzest pierwszoklasistów naszej szkoły.

więcej
Dzień przebierańców

28 października uczniowie naszej szkoły zorganizowali dzień przebierańców. Uczniowie i nauczyciele przebrali się za czarownice, diabły, piratów, myszki, żołnierze itp. Na przerwach wszyscy wyszli na dwór i grali w różne gry: w grupach przesuwali dynie, grali w kalambury, zawijali w papier toaletowy tworząc mumie. Było wesoło. Dziękujemy wszystkim za udział. 
                                               

                                                                             Sandra P.
 

więcej
Odwiedzamy groby

26 oraz 27 października  pod opieką księdza Povilas Slaminis zwiedziliśmy pobliskie, stare cmentarze. Byliśmy w Tauroszyskach, Przystawańcach, Pełelach i Sankurach. Na każdym cmentarzu zapaliliśmy znicza, odmówiliśmy modlitwę. 
                                                 

 

                                                                                                              Sandra P.
 

więcej
Dzień Nauczyciela

Dzisiaj, 12 października, my - uczniowie Szkoły Podstawowej w Widugierach, przygotowaliśmy przedstawienie z okazji Dnia Nauczyciela. Ze wzdlędu na czas pandemii, uczciliśmy ten dzień w małym gronie - tylko my i nauczyciele. Uczniowie klas 0-III pięknie zatańczyli, klasy IV-V recytowały wiersze, a uczniowie klas VI-VII bardzo ładnie zagrali na instrumentach: pianinie, akordeonie i na gitarze. Uczniowie klasy VIII przygotowali krótkie przedstawienie. Niektórzy wcielili się w rolę nauczycieli i zadawali pytania naszym prawdziwym nauczycielom. Wszyscy udzielili odpowiedzi. Po części artystycznej podarowaliśmy nauczycielom tort. Było bardzo fajnie i radośnie. 

 

                                                                                Sandra P. 

więcej
Policja

W naszej szkole gościliśmy policjanktów, którzy opowiadali przedszkolakom oraz uczniom klas I-III o bezpiecznym zachowaniu na drodze. 

więcej
Europejski Dzień Języków

26 września w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. Szczególną uwagę zwracamy na te, których się dopiero uczymy lub dobrze znamy. Są to: j. litewski, j. polski, j. angielski i j.rosyjski. 

więcej

21 września gościliśmy strażaków z Sejn. 

więcej
Początek roku szkolnego 2021/2022

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 w Szkole Podstawowej w Widugierach. Niech to będzie udany rok! ;) 

więcej