Aktualności » Rok szkolny 2021/2022

Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

Kilka chwil z zakończenia roku szkolnego. Uroczyste pożegnanie ósmoklasistów. 

więcej
Wycieczka - Gołdap i Stańczyki

Dnia 14 czerwca wszyscy uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Gołdapi. Pierwszą atrakcją było Safari. Tam jeździliśmy terenowymi samochodami po rozległym terenie, gdzie przebywają różne zwierzęta świata. Potem pojechaliśmy do tężni. Pospacerowaliśmy, zjedliśmy gofry i lody i pojechaliśmy dalej. Zwiedziliśmy mosty w Stańczykach. Na koniec zatrzymaliśmy się w miejscu, gdzie stykają się granice trzech państw: Rosji, Litwy i Polski. Jest to trójstyk - Wisztyniec. Pełni wrażeń wróciliśmy do domów. To była naprawdę ciekawa wycieczka.

 

S. P. 

więcej
Dzień Dziecka

31 maja uczniowie naszej szkoły świętowali Dzień Dziecka. Gry i zabawy odbyły się na świeżym powietrzu przy muzyce. Prowadziła je pani animatorka "Happy Children" z Suwałk. Później przy ognisku piekliśmy kiełbaski. Każdy uczeń otrzymał prezent ufundowany przez firmy "Nutrena" i "KWS". Były też lody i napoje. 
Bardzo fajnie spędziliśmy ten dzień. 
 

więcej
Dzień Matki

30 maja br. w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Matki. Do szkolnej świetlicy zostały zaproszone wszystkie mamy, które licznie się zebrały. Uczniowie występowali klasami - od najmłodszych do najstarszych. Przygotowali piękny program artystyczny. Były życzenia, wiersze, piosenki i tańce. Uczniowie klas IV-VIII odegrali przedstawienie "Stebuklingoji gėlelė". 

więcej
Eksperyment chemiczny

Uczniowie klasy VIII pokazali młodszym ciekawe eksperymenty z wykorzystaniem wywaru z czerwonej kapusty, octu i sekretnych składników. Po tym młodsi uczniowie mogli sami wypróbować swoich umiejętności i coś stworzyć. 

więcej
Festiwal Teatrów Dziecięcych

18 maja uczniowie klas IV-VIII uczestniczyli w XXXI Festiwalu Teatrów Dziecięcych, który odbył się w Sejnach. Pokazali spektakl pt. "Stebuklingoji gėlelė" (reż. V. Tumialis i D. Namiotko). Uczennica Weronika Bednarko za udział w konkursie plastycznym zdobyła I miejsce. 
Korzystając z pięknej pogody odwiedziliśmy też dom rodzinny poety Albinas Žukauskas we wsi Bubele. Dzień był naprawdę udany!
 

więcej
Sprzątanie

Sprzątaliśmy teren wokół szkoły....

więcej
Zajęcia edukacyjne

11 kwietnia br. w naszej szkole gościliśmy panią Ewelinę z Litwy, która przeprowadziła zajęcia edukacyjne z uczniami klas 0-VII.
Najpierw był czytany fragment utworu A. Baranauskasa "Anykščių šilelis". Po wysłuchaniu, dzieci przystąpiły do pracy twórczej. Na przyniesione listki nakładały farby i stemplowały nimi kartki. Komponowały różne wzory, tworząc piękne książeczki. 
                                               

                                                     I. M.
 

więcej
Dzień Odrodzenia Niepodległości Litwy

11 marca - Dzień Odrodzenia Niepodległości Litwy. Świętowanie rozpoczęliśmy krótkim programem artystycznym w naszej szkole, później starsi uczniowie pojechali do Kompoć na coroczne obchody.

więcej
Teatrzyk

10 marca dzieci z naszej szkoły obejrzały teatrzyk pt.:"Trudna droga do zwycięstwa, czyli kilogramy szczęścia" w wykonaniu aktorów ze studia artystycznego "AKADA". 
W przedstawieniu udział brały również nasi uczniowie.

więcej